Cez Slovensko prejdú americkí vojaci s technikou

31.07.2020 12:46

Cez Slovensko sa bude budúci týždeň presúvať zahraničné spojenecké vojsko. Upozornila na to hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Cez Slovensko sa bude budúci týždeň presúvať zahraničné spojenecké vojsko. Upozornila na to hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Od pondelka 3. 8. do nedele 9. 8. je cez územie Slovenska plánovaný jeden presun amerických vojakov v sprievode Vojenskej polície. „Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzit bol schválený v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR,“ uviedla hovorkyňa.

Budúci týždeň sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl (OS) SR na trasách Nitra – Centrum výcviku (CV) Lešť a späť, Prešov – Trenčín, Trenčín – Trebišov, Trebišov – Martin, Michalovce – Kamenica nad Cirochou, Topoľčany – CV Lešť, Zemianske Kostoľany – Prešov a späť. Rovnako železničné presuny OS SR na trasách Sereď – Dobrá Niva, Prešov – Zemianske Kostoľany a na trase Martin – Dobrá Niva.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#americkí vojaci #NATO
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku