Šeliga svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že potrebuje ešte praktickú skúsenosť s politikou, dodal tiež, že sa chce najbližších pár mesiacov politicky venovať očiste slovenskej justície, prokuratúry a polície. Na tento krok podľa svojich slov nemá ani momentálne pevné osobné a rodinné zázemie.
„Veľmi si vážim podporu, ktorá sa mi dostala z regiónov, rovnako od ľudí, ktorí nie sú v našej strane alebo sú naši voliči. Veľmi si vážim osobnú podporu od bývalých vrcholových politikov a osobností verejného života. Vnímam to ako veľký záväzok,“ uviedol pre TASR s tým, že „nebude v tomto momente presviedčať svojich kolegov o tom, aby ma volili za predsedu strany Za ľudí“.
Za predsedu strany podporí Kollára. „Ak si mám vybrať medzi Veronikou a Mirom, tak si v sobotu vyberiem Mira. Práve pre jeho schopnosť rešpektovať názor iných, moderovať ako odbornú, tak kultúrnu diskusiu a zaujať jasný politický postoj. Napriek Veronikiným plusom ju neviem podporiť preto, že v tomto momente si myslím, že musí podstatne viac času venovať ‚výstavbe‘ nového ministerstva a zjednodušeniu eurofondov ako strane Za ľudí,“ skonštatoval.
Do snemu šéfuje strane jej zakladateľ Andrej Kiska, ktorý avizoval, že opätovne kandidovať nebude. Remišovú i Kollára podporili delegáti viacerých okresných snemov, ktoré sa konajú pred celoštátnym snemom. Remišová zastupuje v líderskej pozícii Kisku po tom, čo sa po parlamentných voľbách pre zdravotné problémy stiahol z politiky. Exprezident Remišovú zároveň v médiách podporil za šéfku strany.