Lovci lebiek vypátrali na Malte osem rokov hľadanú Slovenku

07.08.2020 14:19

Príslušníci oddelenia cieľového pátrania Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru (PZ), prezývaní "lovci lebiek", získali informácie o pobyte odsúdenej ženy, hľadanej osem rokov, na Malte. TASR o tom informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka.

Miriam Salingerová sa skrývala od roku 2012, keď bola právoplatne odsúdená za trestné činy krátenia a neodvedenia dane a poistného spáchané formou spolupáchateľstva. Celková škoda dosiahla viac ako 210 000 eur.

Slovenskí policajti poslali svojim maltským kolegom získané poznatky, ktoré koncom júla viedli k zatknutiu hľadanej ženy. Čoskoro ju majú vydať na Slovensko, aby si odpykala trojročný trest vo väzení. Podľa polície v jej prípade existuje potenciál na získanie informácií o ďalšej oveľa závažnejšej trestnej činnosti.

Na vydaní osoby sa podieľa Národná ústredňa SIRENE. Ide o útvar zabezpečujúci výmenu doplňujúcich informácií a osobných údajov k záznamom spracúvaným v Schengenskom informačnom systéme.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#polícia SR #pátranie #Malta #Lovci lebiek
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku