Hlina po stopách Matoviča. Navštívil Počiatkovu vilu v Cannes

, 10.08.2020 07:00

Bývalý šéf KDH Alojz Hlina navštívil niekoľko mesiacov po voľbách vilu Jána Počiatka, ktorú sľuboval Igor Matovič znárodniť. Hľadal, či už patrí Slovenskej republike.

VIDEO: Alojz Hlina v auguste pred vilou Jána Počiatka v Cannes.

Igor Matovič pred voľbami počas volebnej kampane na rovnakom mieste sľúbil, že bývalý minister financií Počiatek o vilu príde, lebo si na ňu nemohol legálne zarobiť. Uviedol, že domy tu "stoja 20, 30, sto miliónov eur“. Transparency International Slovensko z úradných dokumentov zistila, že Počiatek ju kúpil za 3,2 milióna eura.

„My tento majetok chceme aby sa vrátil späť ľuďom,“ uviedol začiatkom roka Matovič a na dom nalepil plagátik „Majetok Slovenskej republiky“.

Hlina túto cestu zopakoval a hľadal, či tento majetok naozaj už patrí Slovenskej republike. Podľa dostupných informácií však stále patrí Počiatkovi, preto Hlina nalepil na bránu okrem iného aj plagátik „Populizmus nie je cesta“ a sľúbil, že sa o rok príde pozrieť, či Matovič sľub o znárodnení Počiatkovej vily splnil.

VIDEO: Igor Matovič v januári pred vilou Jána Počiatka v Cannes.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ján Počiatek #Igor Matovič #Alojz Hlina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku