Začínajú sa letné školy. Niektorí žiaci sa vrátia do lavíc

Niektorí žiaci sa počas nasledujúcich troch týždňov vrátia opäť do škôl. Dôvodom sú letné školy. Tie im majú pomôcť vyrovnať rozdiely vo vedomostiach a zručnostiach, ktoré vznikli alebo sa prehĺbili v dôsledku koronakrízy.

10.08.2020 10:41
školstvo letné školy Foto: ,
Na snímke deti v Základnej škole s materskou školou v obci Vlčkovce v okrese Trnava, kde od dnešného dňa sa začal projekt Letná škola. 10.8.2020
debata (1)

Rezort školstva vyčlenil na projekt letných škôl 500 000 eur, pričom podporil 244 projektov. „Podporené školy budú realizovať 581 cyklov v celkovej dĺžke trvania 19 225 hodín pre 8 553 detí,“ informuje rezort školstva na svojom webe. Pre tieto školy ministerstvo rozdelilo 375 800 eur. Nevyužité peniaze z tohto zámeru plánuje rezort nasmerovať do regionálneho školstva.

Najviac letných škôl bude v Prešovskom kraji v počte 43. Najmenší záujem o realizáciu letných škôl bol v Bratislavskom kraji, kde sa budú deti vzdelávať na 12 školách.

Letné školy môžu žiaci navštevovať vždy od pondelka do piatka. Sú dobrovoľné pre školy, žiakov aj učiteľov. Vzdelávanie podľa ministerstva bude mať zážitkový, hravý a tvorivý charakter. Letná škola nemá kopírovať klasickú výučbu, ale mala by prispieť k stimulácii výchovno-vzdelávacieho procesu. Zúčastniť sa ich môžu žiaci nultého až deviateho ročníka základných škôl.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #školstvo #koronavírus #koronakríza #letné školy