Matovičovi čestné slovo nestačí, chce zarúškovať školákov

, 13.08.2020 13:48

Do debaty o tom, ako sa začne školský rok na slovenských školách, vstúpil premiér Igor Matovič svojím návrhom na facebooku aj konzíliu odborníkov.

Rezort zdravotníctva pripravuje čestné vyhlásenie, ktoré by rodičia na začiatku školského roka podpísali a garantovali tak bezinfekčnosť prostredia, z ktorého deti prichádzajú. Matovičovi to však nestačí. Premiér chce, aby deti chodili v triedach dva týždne v rúškach. Má to byť ochrana pred nezodpovednými rodičmi, ktorí by poslali svoje deti do školy, aj keby prišli z rizikového prostredia.

Premiér zároveň kritizoval prezidentku Zuzanu Čaputovú, lebo vetovala zákon, ktorý by podľa premiéra „nezbedníkov“ identifikoval. Myslí na novelu zákona o elektronických komunikáciách. Mala umožniť Úradu verejného zdravotníctva získavať telefónne čísla ľudí, ktorí sa nachádzali v „červených“, čiže rizikových krajinách. V novele sú aj pokuty za nedodržanie izolácie a karantény po návrate na Slovensko z „červenej“ krajiny, ktorá má byť do výšky 5000 eur.

Od desiatej hodiny zasadá na Úrade vlády konzílium odborníkov. Keďže rastie počet infikovaných, hlavnou témou je aktuálna epidemická situácia.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koronavírus #Igor Matovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku