Pandémia neovplyvnila výrobu stíhačiek F-16 pre Slovensko

16.08.2020 19:12

Situácia súvisiaca s pandémiou COVID-19 v Spojených štátoch amerických neovplyvnila výrobu ani dodanie stíhacích lietadiel F-16 C/D Block 70 pre Slovenskú republiku.

Pre agentúru SITA to uviedol León Zázrivý z tlačového oddelenia Ministerstva obrany Slovenskej republiky.

Do USA na výcvik poslalo Slovensko aj pilotov, ktorí budú na strojoch lietať. Rozšírenie ochorenia COVID-19 v USA podľa rezortu obrany ich výcvik neovplyvnilo a „ide podľa plánu“. Spoločne s pilotmi by sa mal v USA pripravovať aj pozemný personál.

Doposiaľ je situácia stabilná aj s platením za stíhačky F-16, ministerstvo ich dokáže splácať podľa splátkového kalendára.

V Spojených štátoch amerických sa nakazilo ochorením COVID-19 viac ako 5,1 milióna a zomrelo takmer 165-tisíc. Za posledných sedem dní ohlásila Svetová zdravotnícka organizácia takmer 369-tisíc nových prípadov ochorenia v USA, aktívnych je stále takmer 2,9 milióna prípadov. V celkovom počte nakazených sú USA na prvom mieste pred Brazíliou s viac ako 3-miliónami a Indiou s takmer 2,5 miliónmi nakazenými.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#USA #F-16 #armáda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku