Krajčí: Stratifikácia nemocníc sa zrealizuje, ale inou formou

Reforma ústavných zdravotníckych zariadení, známa ako stratifikácia nemocníc, sa na Slovensku zrealizuje, ale inou formou, než sa plánovalo. V stredu o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

26.08.2020 16:32
9

Priblížil, že na pôde Ministerstva financií (MF) SR vzniká skupina, ktorá sa bude zaoberať aj prípravou reformy slovenského zdravotníctva. „Na základe týchto reforiem sa bude snažiť získať financie najmä z pomoci Next Generation EU, ktoré sú viazané na reformné úsilia jednotlivých rezortov,“ komentoval Krajčí s tým, že jednotlivé reformy bude rezort zdravotníctva postupne predstavovať. Poukázal na to, že k takému kroku sa zaviazali aj v programovom vyhlásení vlády.

„Chceme stavať nové nemocnice, myslíme si, že je to spôsob, ako naše zdravotníctvo posunúť tým efektívnym spôsobom, pretože teraz sú už nové trendy, nové medicínske postupy a tie budovy, ktoré máme, si myslíme, že je lepšie vymeniť za nové nemocnice. Takže toto bude určite jeden z projektov, na ktorom sa už teraz pracuje,“ povedal Krajčí s tým, že Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR má už aj vytypované jednotlivé oblasti.

Dodal, že keď vznikne nová nemocnica, okolité sa pretransformujú. „Takže to bude trochu iný systém stratifikácie, než o akom sa uvažovalo,“ dodal.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
9 debata chyba
Viac na túto tému: #stratifikácia nemocníc #Marek Krajčí