Finančník Martin Kvietik, obvinený v kauze Dobytkár, zostáva vo väzbe

02.09.2020 16:49

Finančník Martin Kvietik, obvinený v kauze Dobytkár, zostáva vo väzbe. Senát Najvyššieho súdu SR na stredajšom neverejnom zasadnutí zamietol jeho sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý nevyhovel jeho žiadosti o prepustenie z väzby. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

ŠTS, pracovisko Banská Bystrica 18. augusta žiadosť finančníka o prepustenie z väzby zamietol. Ten podal proti tomu sťažnosť, ktorú na NS SR doručili koncom minulého mesiaca. O prepustenie na slobodu požiadal Kvietik po troch mesiacoch, čo bol právoplatne vzatý do väzby.

O väzobnom stíhaní bývalého riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraja Kožucha a Martina Kvietika rozhodol NS SR v polovici mája. Súd zamietol sťažnosti obvinených voči aprílovému rozhodnutiu ŠTS v Pezinku ako nedôvodné. Stíhaní sú pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spolupáchateľstvom. NS SR vtedy neprijal písomný sľub Martina Kvietika a ani peňažnú záruku vo výške 200-tisíc eur.

Dvojicu zadržali 22. apríla v rámci policajnej akcie Dobytkár. Počas nej Národná kriminálna agentúra (NAKA) do polovice júla obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur. Väzobne stíhajú sedem ľudí.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Dobytkár
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku