Bödörova SBS Bonul prišla o bezpečnostnú previerku

02.09.2020 17:50

Súkromná bezpečnostná služba Bonul prišla o bezpečnostnú previerku. Uvádza to na sociálnej sieti Nadácia Zastavme korupciu, ktorá v januári v tejto veci podala podnet na Národný bezpečnostný úrad.

„Národný bezpečnostný úrad uznal, že bezpečnostnú previerku najvyššieho stupňa by naozaj nemala mať firma, ktorá je zrejme prepojená na Norberta Bödöra,” napísala nadácia.

Nadácia ešte v januári kritizovala, že podľa zákona o ochrane utajovaných skutočností by nemal mať previerku ten, kto je v kontakte so závadovými osobami alebo je sám z niečoho podozrivý.

„Bonul oficiálne patrí Miroslavovi Bödörovi. Norbert je jeho syn a v komunikácii Threema a iných sa Marianovi K. priznáva, že tento biznis v podstate rieši on. Norbert Bödör mal styky s Marianom K., ktorý je v zmysle zákona závadovou osobou a dnes sa ukazuje, že ňou môže byť aj on sám,” vysvetlila nadácia.

Takisto zdôraznila, že Bonul stráži mnoho štátnych budov strategického významu. „Napríklad Správu štátnych hmotných rezerv (SŠHR), v ktorej skladoch má Slovenská republika lieky a materiál pre prípad núdze (vojenský konflikt, prírodná katastrofa). Bonul má tieto kšefty preto, že má ako jedna z mála súkromných firiem bezpečnostnú previerku na najvyšší stupeň. Pokiaľ o ňu príde, príde aj o tieto zákazky,” napísala nadácia.

Na akciách spoločnosti Bonul sa viackrát zúčastnil bývalý premiér Robert Fico (Smer-SD) a syn majiteľa Bonulu Norbert Bödör je momentálne väzobne stíhaný pre kauzu Dobytkár

Agentúra SITA oslovila v tejto záležitosti aj Národný bezpečnostný úrad.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bonul #bödörovci
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku