Uhlerová: Nedovolíme vláde obmedziť práva zamestnancov. Chystáme protesty

, 10.09.2020 21:00

Vláda navrhuje zmeny v Zákonníku práce, v zákone o tripartite a navrhuje nižšiu minimálnu mzdu než akú určuje platný zákon. „To všetko bude znižovať sociálne a mzdové štandardy zamestnancov,“ povedala v rozhovore pre TV Pravda Monika Uhlerová, viceprezidentka Konfederácie odborových zväzov SR. Kritizuje aj zámer ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina), ktorý sa snaží dostať do tripartity aj iné organizácie, zastupujúce zamestnancov, okrem KOZ SR. „Cieľom je oslabiť naše pozície,“ dodala Uhlerová.

VIDEO: Bola dohoda so stranou Smer pre KOZ SR chybou? Ako chcú odborári protestovať proti vláde? Čo chce minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) zmeniť v tripartite a prečo?

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Odbory
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku