Policajti dostanú tri ľahké lietadlá za pol milióna

11.09.2020 08:26

Ministerstvo vnútra uzavrelo koncom augusta zmluvu na dodanie troch ľahkých lietadiel v hodnote 489 000 eur bez DPH.

Určené sú pre Policajný zbor. Zákazka je spolufinancovaná z fondov Európskej únie. Vyplýva to zo zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv.

Lietadlá dodá bratislavská spoločnosť Techniserv, ktorá uspela v konkurencii dvoch ďalších firiem, približuje oznámenie vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Dodávka troch nových jednomotorových ľahkých lietadiel jedného typu zahŕňa technickú dokumentáciu, dopravu do miesta dodania, overenie funkčnosti a zaškolenie obsluhy. Letún má byť jednopilotný, jednomotorový s dvojitým riadením a musí byť schopný prevádzky zo spevnených aj nespevnených vzletových a pristávacích plôch. Cena vrátane DPH predstavuje 586.800 eur.

Nákup má byť financovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov z projektu Modernizácia technickej podpory na zefektívnenie boja proti trestnej činnosti.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#polícia SR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku