Voľba kandidáta na generálneho prokurátora má byť v novembri

11.09.2020 11:38, aktualizované: 11:43

Poslanci Národnej rady SR majú voliť kandidáta na generálneho prokurátora na schôdzi, ktorá sa začne 24. novembra. Návrhy na kandidátov možno podávať do 9. októbra do 16.00 h. Termín voľby určil predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Informovala o tom Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová.

„Dostačujúcu lehotu štyroch týždňov na prihlásenie jednotlivých kandidátov určujem z dôvodu, že okrem vedomostných a osobnostných predpokladov musia predstaviť aj koncepciu riadenia a rozvoja prokuratúry,“ povedal šéf parlamentu.

Ústavnoprávny výbor NR SR bude následne prihlásených kandidátov vypočúvať ešte pred začatím novembrovej schôdze parlamentu. Kancelária NR SR zverejní na svojom webe životopisy všetkých uchádzačov na post generálneho prokurátora, a to počas najmenej 20 dní pred vypočúvaním.

Rozhodnutie predsedu NR SR, ktorým vyhlásil...
Rozhodnutie predsedu NR SR, ktorým vyhlásil voľby kandidáta na generálneho prokurátora Slovenskej republiky.
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#voľba generálneho prokurátora #NR SR #Boris Kollár
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku