Politológ: Matovičove tajuplné vyhlásenia sú na vzbudzovanie pozornosti

12.09.2020 19:10
Igor Matovič
Igor Matovič Autor: ,

Komunikácia predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO) je charakteristická svojou nejednoznačnosťou a verejnosť z nej často nezíska potrebné informácie.

S čitateľmi sa pravidelne pohráva a účelovo im ponúka tajomné vyhlásenia, ktorých cieľom je predovšetkým vzbudzovať pozornosť. Pre agentúru SITA to uviedol politológ Tomáš Dvorský z Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Ako dodal, premiér podľa neho takýto spôsob komunikácie evidentne vyhodnotil ako funkčný model, keďže sa nesnažil o jej výraznejšie korigovanie.

„Igor Matovič pred voľbami sľúbil istý štýl komunikácie, ktorá mala byť zárukou transparentnejšieho spôsobu výkonu politiky. Premiér však od začiatku svojho mandátu paradoxne mnohokrát čelil kritike práve za formu svojej komunikácie. Príkladom transparentnejšej politiky a lepšej komunikácie s verejnosťou mohli byť výberové konania na prednostov okresných úradov. Samotný proces však priniesol mnoho rozporov, čo sa pomaly začína odrážať na preferenciách jeho hnutia," myslí si politológ.

V čase globálnej pandémie si verejnosť zaslúži podľa Dvorského jasnejšiu komunikáciu. „Pozícii premiéra prináleží v tomto ohľade profesionálnejší prístup. Samotný Matovič naznačuje záujem o zlepšenie svojej politickej komunikácie. To by sa malo týkať predovšetkým jeho komunikácie na Facebooku, ktorá je sledovaná nielen jeho elektorátom, ale aj politickými partnermi v zahraničí," uzavrel politológ.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Igor Matovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku