Vačok: Generálneho prokurátora sa musíme báť všetci. Od Čaputovej po bezdomovca

, 14.09.2020 06:00

Parlament má pred sebou voľbu nového generálneho prokurátora. Predseda NR SR Boris Kollár voľbu vyhlásil minulý týždeň, kandidáti sa môžu prihlasovať do 9. októbra. Potom nasleduje vypočutie jednotlivých kandidátov, a v novembri samotná voľba. Celý proces dostal nové pravidlá v zákone o prokuratúre a znamená zásadnú zmenu. Čo hovorí na nové podmienky voľby generálneho prokurátora Peter Vačok, advokát a bývalý vyšetrovateľ? Pozrite si rozhovor TV Pravda.

VIDEO: Prečo Peter Vačok nechce, aby novým generálnym prokurátorom bol prokurátor? Sú zmeny v zákone o prokuratúre dobré a vhodné? Prečo by sme sa mali generálneho prokurátora báť? Ako hodnotí Vačok doterajších šéfov prokuratúry?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#voľba generálneho prokurátora #Peter Vačok #NR SR #generálny prokurátor
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku