Škótska vláda si ma váži, hovorí Slovenka Petra

, 15.09.2020 06:00

Pred rokmi ešte ako stredoškoláčka odišla za rodičmi do Írska. Napokon sa Slovenka Petra Koťková usadila na škótskej univerzite, kde študuje žurnalistiku a filmovú tvorbu. Časť praxe pred pár dňami absolvovala v denníku Pravda. Bola to netradičná skúsenosť pre ňu ale aj pre našu redakciu. Pozrite si rozhovor TV Pravda s Petrou Koťkovou nielen o školskom systéme v Škótsku, ale aj o médiách a politike. „Slovenskí politici sú veľmi osobní a útočia na seba,“ zhodnotila študentka Petra svoju skúsenosť s tlačovými besedami. A pre TV Pravda prezradila dôvod, prečo sa domov na Slovensko v najbližšom čase nechce vrátiť.

VIDEO: Kto môže v Škótsku na univerzite študovať zadarmo? V čom je školský systém iný ako na Slovensku? Ktoré médiá sú podľa Petry Koťkovej v Škótsku najobľúbenejšie? Aký je rozdiel medzi politikmi na Slovensku a v Škótsku?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vysoké školstvo #Škótsko - Slovensko #pandémia koronavírusu #nová vláda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku