Naď zbaví Kyselicu mlčanlivosti, ak ho o to požiada orgán činný v trestnom konaní

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) zbaví údajného bývalého príslušníka Vojenského spravodajstva (VS) a koaličného poslanca Lukáša Kyselicu (OĽaNO) mlčanlivosti, ak ho o to požiada relevantný orgán, teda orgán činný v trestnom konaní.

17.09.2020 14:03
debata (7)

Pre médiá to povedal dnes pred rokovaním parlamentného výboru pre kontrolu činnosti VS. Zároveň uviedol, že rezort obrany zatiaľ takúto žiadosť neeviduje.

Video: Viem, ale nepoviem. Naď o Kyselicovi.

Video

Minister takisto zdôraznil, že nemôže potvrdiť ani vyvrátiť to, či Kyselica naozaj pôsobil ako príslušník VS v čase, keď bol aj súčasťou predvolebnej kampane hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

„Je tam stanovený nejaký stupeň utajovanej skutočnosti, ja nebudem predsa porušovať zákon,” uviedol. Dodal, že nevie o tom, že by sa mal Kyselica zúčastniť dnešného zasadnutia výboru, keďže nie je jeho členom.

Kyselica po tom, čo média priniesli informáciu, že na prelome rokov 2019 až 2020 pôsobil ako príslušník VS, rezignoval na post štátneho tajomníka rezortu vnútra. Bývalý policajný vyšetrovateľ momentálne pôsobí ako poslanec hnutia OĽaNO, za ktoré bol zvolený do parlamentu.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #vojenské spravodajstvo #Jaroslav Naď #lukáš kyselica