Ministerstvo kultúry dáva ruky preč od zvyšovania koncesionárskych poplatkov

24.09.2020 11:26

Zvyšovanie koncesionárskych poplatkov v tejto situácii nie je pre Ministerstvo kultúry SR (MK SR) žiadna téma.

Pracovná skupina pre stabilizáciu financovania Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) mala za úlohu vypracovať alternatívne možnosti. Informuje o tom ministerstvo kultúry na sociálnej sieti.

Ako ďalej rezort priblížil, navrhované riešenie skupiny v podobe zvýšenia koncesionárskych poplatkov, „ktoré bez oboznámenia a akejkoľvek konzultácie s MK SR prezentoval generálny riaditeľ RTVS", je len jednou z pracovných alternatív tejto pracovnej skupiny. Ministerstvo dodalo, že rokovania v rámci pracovnej skupiny nie sú ani zďaleka uzavreté a neboli oficiálne prerokované na pôde rezortu kultúry. Hovoriť o konkrétnych čísla je preto podľa ministerstva predčasné.

Na rokovaní Rady RTVS, ktoré sa uskutočnilo v stredu 23. septembra, Rezník uviedol, že pracovná skupina pre finančnú stabilizáciu verejnoprávneho vysielateľa navrhla zvýšiť koncesionárskych poplatok na 8,50 eur. Aktuálna výška koncesionárskeho poplatku je 4,64.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koncesionárske poplatky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku