Dvaja kandidáti na šéfa prokuratúry nestačia, tvrdí Grendel

, 06.10.2020 18:02

V piatok budeme vedieť mená kandidátov na funkciu generálneho prokurátora. Zatiaľ sú v hre dvaja, a to Jozef Čentéš a Ján Šanta. „Verejnosť očakáva súťaž čo najväčšieho počtu kandidátov, zatiaľ to tak nevyzerá,“ vyjadril sa pre TV Pravda podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO). Nevylúčil, že kandidáta navrhne aj on sám. „Budem sa rozhodovať do poslednej chvíle,“ povedal Grendel. Neskrýval sklamanie z akademickej a odbornej verejnosti, ktorá sa zhoduje na mene Jozefa Čentéša. Podpredseda NR SR očakával, že tieto inštitúcie navrhnú viac zvučných mien na významný prokurátorský post. „Máme veľkú šancu zvoliť odvážneho generálneho prokurátora, ktorý sa nezatvorí do kancelárie,“ dodal Grendel.

VIDEO: Vedel podpredseda NR SR Gábor Grendel (OĽaNO), že poslanec Juraj Gyimesi (OĽaNO) navrhne kandidatúru prokurátora Jána Šantu? Prečo poslanci koalície nekomunikujú o ďalších menách kandidátov? Sklamali právnické fakulty Grendela?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#voľba generálneho prokurátora #NR SR #Jozef Čentéš #Ján Šanta #Gábor Grendel #generálny prokurátor
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku