Všetci štyria obvinení v rámci akcie Plevel zostávajú vo väzbe

13.10.2020 14:03
Akcia Plevel / Daniel Béreš /
Eskorta privádza Daniela Béreša, sudcu okresného súdu Žilina s dočasne pozastaveným výkonom na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici v stredu 16. septembra 2020 Autor:

Všetci štyria obvinení v rámci akcie Plevel zostávajú vo väzbe. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR, keď zamietol ich sťažnosti proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica zo 17. septembra.

Senát zároveň vyhovel sťažnosti prokurátora a Danielovi Bérešovi rozšíril dôvody väzby aj o preventívnu väzbu. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Dôvodom väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov, v dvoch prípadoch aj obava z pokračovania v trestnej činnosti. Obvinení sú okrem iného zo zločinu prijímania úplatku.

Bývalého krajského sudcu Pavla Polku, žilinského okresného sudcu Daniela Béreša, Luboša Mahdoňa a Juraja Filipoviča zadržali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 14. septembra.

Akcia Plevel súvisela s korupčnou trestnou činnosťou, polícia v rámci nej zadržala 11 osôb. Medzi zadržanými bola pôvodne aj predsedníčka Krajského súdu v Žiline Eva Kyselová, ktorá bola po zasadnutí pléna Ústavného súdu SR prepustená bez obvinenia na slobodu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Akcia Plevel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku