Vláda schválila výmenu prednostov na okresných úradoch

Vláda SR dnes schválila s pripomienkami výmenu prednostov na 12 okresných úradoch. Podľa návrhu rezortu vnútra sa výmena týka vedenia úradov v Pezinku, Skalici, Trenčíne, Bánovciach nad Bebravou, Ilave, Komárne, Čadci, Sabinove, Košiciach, Michalovciach, Trebišove a v Gelnici.

21.10.2020 07:13 , aktualizované: 07:55
okresný úrad, prednostovia Foto: ,
OĽaNO ešte na jar tohto roku avizovalo zámer vybrať prostredníctvom výberových konaní prednostov všetkých 72 okresných úradov.
debata (23)

Z dôvodu zabezpečenia akcie celoplošného testovania dôjde k výmene prednostov okresných úradov skôr, a to v pondelok 26. októbra s výnimkou okresných úradov Pezinok a Čadca, kde by malo prísť k vymenovaniu 4. novembra.

Vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) ešte na jar tohto roku avizovalo zámer vybrať prostredníctvom výberových konaní prednostov všetkých 72 okresných úradov. Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) vtedy v tejto súvislosti povedal, že od II. svetovej vojny sa štátna správa obsadzovala na Slovensku čisto politicky. Jeho zámerom podľa vlastných slov je, aby bol politicky dosadený len prednosta úradu, pričom ostatní majú byť vyberaní na základe odbornosti v transparentných výberových konaniach.

23 debata chyba
Viac na túto tému: #vláda #OĽaNO #okresný úrad