Krajniak: Podvod sme nespáchali. Smer oklamal nás

, 22.10.2020 06:00

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina) odmieta kritiku opozičného Smeru, že hnutie Sme rodina podviedlo vo voľbách dôchodcov. Dôkazom podvodu malo byť hlasovanie hnutia Sme rodina, ktorého poslanci krátko pred voľbami súhlasili s návrhom Smeru, aby 13. dôchodok bol vyplatený vo výške 460 eur. Koalícia po voľbách zákon upravila, a v stredu odhlasovala 13. dôchodok v rozpätí od 50 do 300 eur. Najviac by mali podľa ministra Krajniaka dostať poberatelia najnižších dôchodkov. Zvyšuje sa aj výška 13. sirotského dôchodku či invalidného. „Chceme pomôcť tým najzraniteľnejším,“ povedal Krajniak v rozhovore pre TV Pravda.

VIDEO: Kto oklamal dôchodcov? Hnutie Sme rodina alebo Smer? Kde štát získal peniaze na 13.dôchodky v čase pandémie? Kto sa priznal poslancom, že v štátnom rozpočte peniaze na 13. dôchodky neboli?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Smer #Sme rodina #nová vláda #Milan Krajniak #13.dôchodok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku