Psychiatrička Belanská v Ide o pravdu: Čaputová komunikuje pokojne, vláda zmätočne

Komunikácia nariadení a zákazov je v čase pandémie kľúčová v súkromí aj vo verejnom priestore. „Ak nedostávame odpovede na naše otázky, začína narastať nervozita a stres,“ povedala v relácií Ide o pravdu psychiatrička Soňa Belanská.

, 31.10.2020 12:00
21

VIDEO: Pozrite si debatu Márie Hlucháňovej a psychiatričky Soni Belanskej.

Psychológovia a psychiatri hlásia nárast nových pacientov, na linky dôvery volá trikrát viac ľudí ako v čase pred pandémiou koronavírusu. „Každému z nás krízové časy zmenili život, prebudili sme sa do sveta neistoty, a mnohí sa nedokážeme na nové podmienky adaptovať,“ povedala v relácií Ide o pravdu psychiatrička Soňa Belanská. Dôležitú úlohu podľa nej v kritických časoch zohrávajú politici, ktorí by mali vedieť zlé správy podávať profesionálnym spôsobom. „Aj negatívne čísla a grafy musia vedieť povedať správne a ohľaduplne. To sa u nás, česť výnimkám, v čase pandémie nedeje,“ konštatovala Belanská.

V relácií sa dozviete, kedy je vaša psychika v pohode a kedy by ste už mali vyhľadať pomoc. Ale aj to ako zvládnuť nový rytmus dňa či spoločnú domácnosť s deťmi, ktoré majú problém ráno sa zobudiť. Doktorka Belanská v realácií upozornila, že úplný zákaz návštev cintorínov v čase Dušičiek, môže mať pre niekoho veľmi negatívne následky.

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
21 debata chyba
Viac na túto tému: #Ide o pravdu