Vačok v Ide o pravdu o kauze Očistec: Je málo pravdepodobné, že politici o ničom nevedeli

, 09.11.2020 20:00

Výsledkom akcie Očistec sú nateraz obvinenia a väzobné stíhania viacerých členov bývalého vedenia polície, vrátane policajného exprezidenta Tibora Gašpara. „Obchodovanie s citlivými informáciami v bezpečnostných zložkách nie je nič nové,“ povedal v relácii Ide o pravdu advokát a bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok.

VIDEO: Pozrite si reláciu Ide o pravdu s Máriou Hlucháňovou a Petrom Vačokom.

Sledovanie, odpočúvanie, lustrovanie v policajných databázach či zneužívanie daňových informácií. To všetko mali obvinení policajti robiť podľa pokynov nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Skupina mala tiež ignorovať daňové a iné trestné činy vybraných osôb či sledovať politických protivníkov. „Ak tak konali, tak každý z nich mal z toho zisk,“ poznamenal v relácii Ide o pravdu advokát a bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok. Vinu kladie na plecia politikov, ktorí sú podľa neho zodpovední za to, kto stojí na čele polície.

Problémom je podľa advokáta Vačoka veľký politický vplyv na vyšetrovacie orgány, na prokuratúru a iné bezpečnostné zložky štátu. Východiskom je úprava zákonov a nominácie odborníkov so silným morálnym kreditom. „Garantovať to majú politici, to je ich zodpovednosť,“ dodal advokát. Zdá sa mu málo pravdepodobné, že bývalá politická garnitúra o činnosti obvinených policajtov nevedela. „A ak o tom nevedeli, je to z ich strany vážne pochybenie,“ zopakoval v relácii Ide o pravdu Vačok.

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ide o pravdu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku