Erik Kora si za vraždu matky šiestich detí odpyká 20-ročný trest

Erika Koru, ktorý v marci tohto roka zavraždil matku šiestich spoločných detí Natašu, odsúdil v stredu Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku na úhrnný trest vo výške 20 rokov.

11.11.2020 09:38, aktualizované: 10:23
debata (3)

Rozsudok je právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. ŠTS schválil dohodu, ktorú uzavrel v októbri prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) s obvineným.

Trest si Kora odpyká v ústave s maximálnym stupňom stráženia. ŠTS mu na základe uzavretej dohody s prokurátorom ÚŠP z 19. októbra uložil aj trojročný ochranný dohľad a zaviazol ho uhradiť škodu pozostalým deťom vo výške 29-tisíc eur. Súd ho uznal vinným, že spáchal obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a zločin vydierania.

Súd rozhodol o schválení dohody na verejnom zasadnutí približne po hodine. Na úvod schvaľovania prokurátor ÚŠP uviedol, že muž svoju obeť úmyselne usmrtil a spáchal na chránenej osobe zločin úkladnej vraždy. Prokurátor mu navrhoval úhrnný trest vo výške 20 rokov so zaradením do ústavu s maximálnym stupňom stráženia a ochranný dohľad v dĺžke troch rokov.

Spomínaný muž zo žiarlivosti zavraždil matku spoločných šiestich detí a následne vydieral blízke osoby, aby mu pomohli telo nebohej zakopať. Obvineného zobral do väzby ŠTS koncom apríla. Dôvodom väzby bola obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) ho zadržali 29. apríla počas akcie „Kamiben“. Podľa zistení polície mal obvinený 3. marca usmrtiť svoju manželku. Násilím ju mal vtlačiť do auta, odviezť z Richnavy a usmrtiť nožom na lesnej ceste v obci Kluknava. Telo následne opäť naložil do auta a previezol k rybníku v obci Nižný Žipov v Trebišovskom okrese. Predtým jej strhol šatku, rozbil mobilný telefón a až následne jej podrezal krk. O tom, že plánuje zavraždiť svoju manželku, informoval Patrika K. deň predtým, keďže zistil že ho podvádza.

Pod hrozbou násilia mal donútiť ďalšiu osobu Ivanu N. zakopať telo nebohej v kríkoch pri ceste v smere do obce Hrčeľ. Obom sa vyhrážal, že keď prezradia jeho čin, dopadnú ako Nataša. Telo nebohej našla polícia pri obhliadke miesta činu 29. apríla na základe operatívnej činnosti a výsluchu svedkov.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #súdy #Erik Kora
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy