Kauza Kuciak je na Najvyššom súde. Kto bude rozhodovať o Kočnerovi?

18.11.2020 11:47

Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je už na Najvyššom súde. „Trestná vec Mariana K. a spol. napadla dňa 16. novembera 2020 do senátu 2T,“ informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová. Členmi tohto senátu sú podľa súdneho rozvrhu práce Peter Paluda, Martin Piovartsy a Dana Wänkeová.

Či však aj budú súdiť práve oni, ešte nie je isté. „Členovia senátu po základnom oboznámení sa so spisom zvážia prípadné oznámenie zaujatosti a preto sa zloženie senátu môže ešte zmeniť,“ priblížila Važanová.

Špecializovaný trestný súd 3. septembra uznal obžalovaného Tomáša Szabóa vinným vo všetkých bodoch obžaloby a odsúdil ho na 25 rokov. Spoluobžalovaných Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú súd spod obžaloby z vraždy oslobodil. Prokurátor Vladimír Turan ešte na pojednávaní podal odvolanie voči časti o nevine Kočnera o Zsuzsovej.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vražda novinára Jána Kuciaka #Najvyšší súd #Marian Kočner
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku