Exminister Draxler v Ide o pravdu: Zrušenie prázdnin bude nevyhnutné, nevylučujem opakovanie školského roka

, 02.12.2020 22:00

Politickou prioritou vlády Igora Matoviča musí byť návrat detí do školských lavíc, a to čo najskôr. „Riešením je aj striedanie žiakov v škole po skupinách,“ povedal v relácii Ide o pravdu exminister školstva Juraj Draxler. Ďalšie predlžovanie súčasného stavu považuje za hazard so zdravím ale aj sociálnymi návykmi mladej generácie.

VIDEO: Pozrite si debatu Márie Hlucháňovej a Juraja Draxlera v relácii Ide o pravdu.

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast

Za súčasnú situáciu, keď nie je jasné za akých podmienok sa vrátia deti do školy, sú podľa exministra školstva Juraja Draxlera zodpovední politici.

„Akoby sa nechceli v koalícií dohodnúť, a deti sa stali ich rukojemníkmi,“ dodal v relácii Ide o pravdu. Kriticky hodnotil aj prípravu na druhú vlnu pandémie zo strany rezortu školstva.

„Technické problémy s internetom, žiaci bez počítačov a učebnice bez digitálnej formy,“ vymenoval Draxler skutočnosti, ktoré sa dali podľa neho odstrániť už po prvej vlne pandémie. Riešením mala byť aj finančná pomoc od štátu, za ktorú by si potrebné vybavenie nakúpili deti zo slabších sociálnych pomerov. Môže online vyučovanie nahradiť reálnu triedu a učiteľa? Ktoré deti trpia najviac počas prerušenej školskej dochádzky? Odpovede si pozrite v relácii Ide o pravdu s Jurajom Draxlerom.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ide o pravdu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku