Pellegrini k vládnutiu Matoviča: je to alibista, amatér a neschopný človek

, 10.12.2020 15:27
Peter Pellegrini
Peter Pellegrini Autor:

Krajina aktuálne nemá riadne fungujúcu vládu ani lídra, premiér Igor Matovič (OĽANO) sa len vyhovára, nie je schopný urobiť riadne rozhodnutie a nie je schopný zaň niesť zodpovednosť. Vyhlásil to nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a expremiér Peter Pellegrini.

Opätovne vyzval Matoviča, aby odovzdal riadenie krajiny niekomu inému. „Je to alibista, amatér a neschopný človek, u ktorého máme pochybnosti, či je aj mentálne pripravený, aby túto situáciu zvládal,“ uviedol.

Pellegrini zdôraznil, že vo štvrtok po prvý raz prekročil denný prírastok nakazených na ochorenie Covid-19 hranicu 3-tisíc. Tvrdí, že Slovensko čelí v aktuálnej situácii najhoršej kombinácii, a to kombinácii rekordného počtu nakazených s rozvratom vlády.

„Krajina dnes nemá vládu, ktorá má veci pevne v rukách a mám pochybnosť, že krajinu niekto v tejto chvíli aj reálne riadi a nesie za jej chod aj zodpovednosť,“ uviedol.

Tvrdí, že líder a premiér by sa mal vedieť postaviť pred ľudí, informovať o rozhodnutiach a opatreniach, stáť si za tým, vysvetliť opatrenia, požiadať ľudí o ich rešpektovanie. Rovnako by mal vedieť ľudí ubezpečiť, že im štát pomôže, ak im dôsledky pandémie poškodia podnikanie a živobytie.

Kritizoval tiež hádky v koalícii, spory predsedu vlády s členmi vlády sú podľa neho len na úkor občanov. Podotkol, že Matovič dokopy nič neurobil a keď začali prudko rásť čísla, hľadá vinníka. Odmieta, že by za zlé výsledky mohla prezidentka.

„Neobstojí argument, že premiér prehral boj s pani prezidentkou,“ podotkol a poukázal na jej staršie vyjadrenia, ktorými sa snažila premiéra usmerniť.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Peter Pellegrini #Igor Matovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku