Záchranná služba Košice hlási najvyšší počet pacientov s ochorením COVID-19

Záchranná služba Košice (ZS KE) zaznamenáva v týchto dňoch ďalší nárast počtu výjazdov súvisiacich s ochorením COVID-19. Za minulý týždeň eviduje celkovo 371 takýchto výjazdov, z toho v 254 prípadoch išlo o pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19.

23.12.2020 15:24, aktualizované: 15:28
debata (14)

„Celkový počet takýchto výjazdov stúpol oproti týždňu predtým o 26 percent. Počet pacientov pozitívnych na COVID-19 vzrástol až o 30 percent na vôbec najvyššiu úroveň od začiatku pandémie v marci,“ informoval v stredu hovorca ZS KE Viktor Wurm.

Obdobie tohtoročných Vianoc bude podľa neho pre lekárov, zdravotníckych záchranárov a vodičov záchranárov pracovne zrejme najnáročnejším, aké si pamätajú. „Preto prosíme všetkých občanov, aby sa riadili známymi odporúčaniami hygienikov, zbytočne necestovali a nestýkali sa s osobami, s ktorými nežijú v spoločnej domácnosti. Ďalší vývoj skutočne záleží od individuálnej zodpovednosti každého jedného z nás,“ konštatoval Wurm.

Záchranári ZS KE vyrážajú k prípadom z 57 staníc na území celého Košického kraja, v Prešovskom a Žilinskom kraji.

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb má aktuálne v karanténe 52 zdravotníckych pracovníkov

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) má aktuálne pre nový koronavírus v karanténe 52 zdravotníckych pracovníkov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa národného ústavu Soňa Valášiková.

V nemocnici sú hospitalizovaní piati pozitívni pacienti. Valášiková dodala, že celkovo majú reprofilizovaných 32 lôžok, z toho na COVID oddelení je ich 25, na oddelení akútnej kardiológie ide o dve lôžka a na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny ide o päť lôžok.

V prípade potreby vie NÚSCH reprofilizovať viac lôžok.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #záchranná služba #koronavírus #Covid-19
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy