Z Matovičovho fondu pomoci vyplatil úrad vlády doteraz vyše 72-tisíc eur pre 117 žiadateľov

Z Fondu vzájomnej pomoci, ktorý na jar založil premiér Igor Matovič (OĽANO), vyplatil Úrad vlády doteraz 72 337 eur spolu 117 prijímateľom. Uviedol to tlačový a informačný odbor ÚV.

26.12.2020 11:27
Fond vzájomnej pomoci Foto:
debata (20)

Na zverejnenom účte fondu ostáva takmer 620-tisíc eur. Prispievajú doň predstavitelia koalície, posledný riadny príspevok na účte je z novembra. Fond bol zriadený na pomoc ľuďom postihnutým koronakrízou.

Príbehy ľudí, ktorým vyplatili peniaze, sú zverejnené na portáli Ľudia ľuďom. „Konkrétne účely sú veľmi rôzne, napríklad na zaplatenie účtov, na stravu a oblečenie, na vyplatenie dlhu, na kúpu potravín, drogérie, liekov a úhradu nájomného, na kúpu dreva a brikiet, na zaplatenie školného, na nákup potrebného vybavenia pre bábätko a podobne,“ vysvetlili z úradu vlády.

Všetky zmluvy sú podľa odboru zverejnené v Centrálnom registri zmlúv, v ktorých sú podrobne uvedené ciele, na ktoré boli finančné prostriedky vyplatené.

Úrad vlády vypláca prostriedky z fondu s pomocou neziskovej organizácie Ľudia ľuďom. Zriadil webový portál, kde môžu uchádzači o pomoc uverejniť svoju žiadosť. Každý overený žiadateľ má automaticky nárok na 500 eur z fondu.

Ďalšie príspevky závisia od podpory verejnosti. Úrad vlády poskytne konkrétnemu žiadateľovi o pomoc toľko peňazí, koľko mu prispeje verejnosť. Ak prispeje 30 eur a viac, z fondu pôjde 30 eur. Maximálna výška príspevku z fondu pre jedného žiadateľa je 1000 eur.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #Fond vzájomnej pomoci
Flowers