Žitný o tragédii Milana Lučanského: Zabili ste mi kamaráta

Smrť exprezidenta polície Milana Lučanského považuje za zlyhanie viacerých štátnych orgánov, od vyšetrovateľov, prokurátorov, sudcov až po Zbor väzenskej a justičnej stráže.

31.12.2020 07:30
debata (5250)

VIDEO: Žitný o prípade Milana Lučanského: Zbabrali ste všetko, čo sa dalo, odkazuje štátnym orgánom.

Video

Obvinenie z korupcie rovnako ako väzbu vníma ako veľmi pochybné. Zistenia ministerstva spravodlivosti ohľadom Lučanského zranení spred troch týždňov však v súčasnom stave považuje za vysoko nedôveryhodné a Kolíkovú vyzýva na odchod.

„Nech už je každému jasné, že klame ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ako aj každý, kto tvrdil, že si Lučanský udrel oko pri cvičení. Pravda je taká, že došlo k slovnej potýčke s dozorcami, strkaniu a tí Lučanského zbili a dokopali tak veľmi, že ho museli previezť do nemocnice,“ tvrdí bezpečnostný analytik a Lučanského priateľ Milan Žitný.

Tieto svoje tvrdenia však nepodložil žiadnymi dôkazmi. Podľa neho však mohlo vo vzťahu k Lučanskému vo väzbe dôjsť aj k zastrašovaniu, vydieraniu či vyhrážaniu sa.

Ministerka spravodlivosti by mala podľa neho okamžite vyvodiť politickú zodpovednosť. „Ak klamali hneď v prvej fáze, počínajúc ministrom vnútra Romanom Mikulcom cez ministerku Kolíkovú, neverím im ani dnes. Špeciálnu komisiu, ktorou chcú zalepovať oči, nech si strčia za klobúk. Som nahnevaný, lebo mi zabili kamaráta. Čudujem sa, že Kolíková má ešte kožu na tvári a bola schopná povedať, že zostáva vo funkcii a len ak nastanú špeciálne okolnosti, zváži demisiu. Pani Kolíková, tie okolnosti už nastali. Už presluhujete,“ odkázal ministerke.

Pieta za Milana Lučanského, policajná budova na...
Milan Lučanský
+7Pieta za Milana Lučanského, policajná budova na...

© Autorské práva vyhradené

5k+ debata chyba
Viac na túto tému: #Milan Žitný #Milan Lučanský #Milan Lučanský pokus o samovraždu #smrť Milana Lučanského