Nemocnica Rázsochy sa opäť posunie. Pre pandémiu

03.01.2021 14:39

Termín otvorenia novej Univerzitnej nemocnice na bratislavských Rázsochách sa určite posunie. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu. Pre TASR to povedala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„Ministerstvo zdravotníctva vyvíja maximálne úsilie, aby nemocnica na bratislavských Rázsochách začala fungovať v praxi čo najskôr, avšak s prihliadnutím na pandémiu ochorenia COVID-19 nie je termín otvorenia nemocnice, avizovaný bývalým vedením ministerstva zdravotníctva, aktuálny,“ uviedla.

Návrh sa nachádza v procese verejného obstarávania komplexnej prípravy celého projektu. Aktuálne sa rieši finálne hodnotenie žiadostí o účasť. Pokiaľ ide o pozemok, územie na Rázsochách je podľa MZ SR na výstavbu pripravené.

Súťaž na projekt vyhlásili 5. júna 2019. „Vzhľadom na objektívne príčiny v dôsledku koronakrízy, termín ukončenia súťaže predpokladáme koncom roka 2020,“ dodala Eliášová s tým, že na projekte intenzívne pracuje tím odborníkov, ktorý je zložený z riadiacich, analytických a strategických zložiek MZ SR, ako aj odborníkov z medicínskych kruhov.

Premiér SR Peter
		Pellegrini pri búraní
		skeletu...
Skelet nemocnice
		Rázsochy
+4Skelet nemocnice
		Rázsochy
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rázsochy #zdravotníctvo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku