Nemocnica Rázsochy sa opäť posunie. Pre pandémiu

Termín otvorenia novej Univerzitnej nemocnice na bratislavských Rázsochách sa určite posunie. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu. Pre TASR to povedala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

03.01.2021 14:39
debata (8)

„Ministerstvo zdravotníctva vyvíja maximálne úsilie, aby nemocnica na bratislavských Rázsochách začala fungovať v praxi čo najskôr, avšak s prihliadnutím na pandémiu ochorenia COVID-19 nie je termín otvorenia nemocnice, avizovaný bývalým vedením ministerstva zdravotníctva, aktuálny,“ uviedla.

Návrh sa nachádza v procese verejného obstarávania komplexnej prípravy celého projektu. Aktuálne sa rieši finálne hodnotenie žiadostí o účasť. Pokiaľ ide o pozemok, územie na Rázsochách je podľa MZ SR na výstavbu pripravené.

Súťaž na projekt vyhlásili 5. júna 2019. „Vzhľadom na objektívne príčiny v dôsledku koronakrízy, termín ukončenia súťaže predpokladáme koncom roka 2020,“ dodala Eliášová s tým, že na projekte intenzívne pracuje tím odborníkov, ktorý je zložený z riadiacich, analytických a strategických zložiek MZ SR, ako aj odborníkov z medicínskych kruhov.

Premiér SR Peter Pellegrini pri búraní skeletu...
Skelet nemocnice Rázsochy
+4Skelet nemocnice Rázsochy
8 debata chyba
Viac na túto tému: #zdravotníctvo #Rázsochy