0

Draxler chce zistiť, či je Matovič zdravý

, 11.01.2021 22:54

Juraj Draxler, bývalý minister školstva za Smer, jeden z mnohých verejných a mimoparlamentných oponentov premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), si podľa svojich slov oficiálnou cestou vyžiadal informáciu, či bol predseda vlády niekedy diagnostikovaný na niektorú z klasifikovaných psychických porúch či porúch správania.

VIDEO: Matovič: Sulík spôsobil smrť tisícov ľudí, neodvolám ho.

„Nie som si istý, či mi odpovedia a zákon 211/2000 Z.z. (zákon o prístupe k informáciám – pozn. red.) sa na tieto prípady ani striktne povedané nevzťahuje,“ priznáva Draxler.

Ako dôvod na sociálnej sieti uvádza, že nie je možné, aby predseda vlády obvinil svojho ministra zo smrti 4 300 ľudí a nechával ho na svojom mieste.

Ďalej Matovičovi vyčíta, že sústavne ignoruje odborné odporúčania a sústavne klame.

„Môžem vás uistiť, že za takmer akýchkoľvek iných okolnosti by som takúto tému ani neotváral, ale sme v situácii, keď sa bude treba čoraz otvorenejšie zaoberať otázkou, či teda predseda vlády nemá psychickú poruchu, ktorá by oprávňovala na prípadné konanie voči nemu aj na základe takéhoto dôvodu,“ dodal Draxler.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #Juraj Draxler #Igor Matovič