Baránik: Kauza zmenky vyvoláva otázky, Slovensko potrebuje návrat k právnemu štátu

13.01.2021 13:48

Kauza televíznych zmeniek vyvoláva viacero otázok, najzásadnejšou je, prečo odsúdení Marian Kočner a Pavol Rusko nedostali trest prepadnutia majetku. Skonštatoval to poslanec Národnej rady (NR) SR Alojz Baránik (SaS). Priebeh kauzy je podľa SaS potvrdením, že súdnictvo potrebuje zásadnú očistu a právna úprava trestného procesu zásadnú novelizáciu.

"Slovensko potrebuje návrat k právnemu štátu. Tí, ktorí sú zvyknutí na obchodovanie so súdnymi rozhodnutiami, sa však stále nevzdávajú a dúfajú, že sa vrátime tam, kde sme boli pred voľbami, uviedol Baránik. Tvrdí, že jedine zásadnou očistou súdnictva a novelizáciou trestného procesu možno nájsť odpovede na otázky v súvislosti s kauzou.

Okrem prepadnutia majetku je podľa neho na mieste pýtať sa, prečo rozhodoval senát, u ktorého boli pochybnosti o jeho nezaujatosti, a ako súvisí celá kauza s plánovaným predajom televízie Markíza. Rovnako ho zaujíma, prečo Kočner riskoval viac ako 100.000 eur pri podávaní žalôb a či sa nespoliehal, že si to dokáže vybaviť na okresom či krajskom súde v Bratislave.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kauza zmeniek TV Markíza #Alojz Baránik
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku