0

Matišák v Ide o pravdu: Vylieči Biden rozdelenú Ameriku?

, 22.01.2021 00:00

Nový americký prezident Joe Biden prekvapil skvelým inauguračným prejavom. „Povedal dôležité veci o demokracii a právnom štáte. Bez pátosu, ale úprimne, pretože vie o čom hovorí,“ komentoval Bidenove vystúpenie v relácii Ide o pravdu Andrej Matišák, redaktor denníka Pravda.

VIDEO: Pozrite si debatu Márie Hlucháňovej s Andrejom Matišákom v relácii Ide o pravdu.

Chaos a neistota sú preč. Do Bieleho domu vkročil skúsený Joe Biden, a neprišiel sám. On, viceprezidentka Kamala Harrisová a nová administratíva sú skúsení a vzdelaní ľudia. Žiadne hviezdy na sociálnych sieťach, komunikujú pokojne a s rozvahou.

„Asi nám Biden ukazuje cestu ako sa dá v politike vrátiť od chaosu a výstrelkov späť k normálnemu riadeniu krajiny,“ hodnotil v relácii Ide o pravdu výmenu na poste amerického prezidenta Andrej Matišák, zahraničnopolitický redaktor denníka Pravda. Predpovedá, že nástupom Bidena sa zlepšia vzťahy s Európou, čo potvrdzuje aj expresný návrat Ameriky k Parížskej klimatickej dohode.

„Ale Európa musí prvá vedieť, čo od nového prezidenta chce a jasne to formulovať,“ dodal Matišák. Podľa neho najťažšia úloha čaká Bidena na domácej pôde, a to zjednotenie rozdelenej Ameriky.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #Ide o pravdu