Čaputová omilostila matku ťažko chorého dieťaťa

22.01.2021 18:01
zuzana čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová po stretnutí so slovenskými vedcami v Bratislave 15. decembra 2020. Autor:

Prezidentka Zuzana Čaputová udelila individuálnu milosť 47-ročnej žene, ktorá bola súdom právoplatne odsúdená pre spáchanie trestného činu sprenevery.

Bol jej uložený trest odňatia slobody vo výmere päť rokov.

Hovorca prezidentky Martin Strižinec ďalej priblížil, že odsúdená sa skutku dopustila ešte v roku 2012. Škodu, ktorú spôsobila, v celom rozsahu nahradila a dotknutá obchodná spoločnosť si vo vzťahu k nej už neuplatňuje žiadne nároky. Je matkou dvoch detí, z ktorých jedno je ťažko zdravotne postihnuté, imobilné, nerozpráva a je na matku citovo naviazané.

Prezidentka pri posudzovaní žiadosti o milosť zohľadnila predovšetkým skutočnosť, že odsúdená sa stará o dieťa s ťažkým zdravotným postihnutím, ako aj fakt, že spôsobenú škodu nahradila poškodenej spoločnosti v celom rozsahu. Od spáchania skutku uplynulo osem rokov, pričom odsúdená pred ním a po ňom viedla bezúhonný život, nespáchala žiaden iný trestný čin ani priestupok. „Prezidentka odpustila odsúdenej trest odňatia slobody vo výmere 5 rokov pod podmienkou, že po dobu 2 rokov odo dňa udelenia milosti nespácha úmyselný trestný čin,“ dodal Strižinec.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zuzana Čaputová #prezidentská milosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku