Ukončenie vyšetrovania prípadu Violy Macákovej je stanovené do konca februára

Po viac ako roku od tragického úmrtia Violy Macákovej, ktorú našli s početnými zraneniami na Prístavnej ulici v Bratislave, sa predpokladá ukončenie vyšetrovania prípadu koncom tohto mesiaca.

19.02.2021 09:54
debata (2)

TASR o tom informoval prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) Matej Izakovič. Na posun vo vyšetrovaní upozornil vo štvrtok denník Sme. „V súčasnosti ešte naďalej prebieha v danej veci trestné konanie. Ukončenie veci zo strany vyšetrovateľa Policajného zboru je predbežne stanovené na koniec mesiaca február. Po skončení vyšetrovania bude k prípadu vydaná komplexná tlačová správa po dohode vyšetrovateľa a dozorového prokurátora KP Bratislava,“ objasnil TASR prokurátor.

Polícia v minulom roku viedla v prípade trestné stíhanie pre zabitie. Koncom roka mala k dispozícii znalecký posudok súdnych lekárov. Takmer po roku od spáchania skutku vyšetrovateľ obdržal výsledky medzinárodnej právnej pomoci z USA, týkajúce sa komunikácie poškodenej na sociálnych sieťach.

V rámci vyšetrovania polícia vykonala viacero rozsiahlych analýz, previerok, vypočula veľké množstvo svedkov z prostredia kamarátov, známych či spolupracovníkov poškodenej, ako aj iných osôb, ktoré vyplynuli v priebehu vyšetrovania a mohli disponovať akoukoľvek relevantnou informáciou k vyšetrovanému prípadu.

Polícia 11. novembra 2019 prijala oznámenie o náleze podchladenej ženy na Prístavnej ulici v Bratislave. Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenom mieste sa nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Oživiť sa ju nepodarilo.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Viola Macáková
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy