Valášek v Ide o pravdu: Matovič napľul do tváre spojencom v EÚ

„Podmienkou výmeny premiéra Igora Matoviča (OľaNO) je spojenectvo Richarda Sulíka (SaS) a Veroniky Remišovej (Za ľudí),“ povedal v relácii Ide o pravdu nezaradený poslanec Tomáš Valášek. Podľa neho v OĽaNO existuje kandidát na nového premiéra, ale hnutiu chýba schopnosť a zodpovednosť urobiť tento krok.

, 02.03.2021 20:00
debata (547)

VIDEO: Pozrite si debatu Márie Hlucháňovej a Tomáša Valáška v Ide o pravdu.

Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.

Kríza vo vnútri koalície naberá na obrátkach, strany Za ľudí a SaS nevylučujú odchod. Rozkol spustil nákup ruských vakcín Sputnik V, ktorý sa uskutočnil na priamy pokyn premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), a bez vedomia koaličných partnerov.

Očkovanie neregistrovanou vakcínou dlhodobo odmieta najmä strana Za ľudí, liberáli prostredníctvom ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka hovoria o spochybnení zahraničnopoli­tického smerovania Slovenska.

„Premiér nahral ruskej propagande priamo do karát,“ povedal v relácii Ide o pravdu nezaradený poslanec Tomáš Valášek, ktorý v pondelok opustil koalíciu aj stranu Za ľudí. Označil za rozumné a zodpovedné, že Veronika Remišová pripustila odchod z koalície.

„Uvažuje, že je lepšie odísť, ako sa prizerať postupnému rozkladu poslaneckého klubu strany,“ dodal Valášek. Podľa neho veľká časť poslancov jeho materskej strany „stratila záujem o spoluprácu s premiérom.“

Nezaradený poslanec volá po výmene šéfa kabinetu, čím by sa mohla obnoviť dôvera ľudí ku koalícií. Za jediný reálny spôsob ako donútiť Matoviča na odchod označil spojenectvo liberálov so stranou Za ľudí: „ak budú postupovať spoločne a koordinovane.“

Poslanec Tomáš Valášek v relácii hovoril aj o tom, či zostáva v politike alebo chystá návrat do diplomacie. Odpovedal aj na otázku, ako chce pôsobiť v opozícii a či neuvažuje o založení novej politickej strany.

VIDEO: Nočné rokovania v centrálach strán. Koalícia v ohrození?

547 debata chyba
Viac na túto tému: #Ide o pravdu #koaličná kríza pre Sputnik
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy