Martina Kvietika z kauzy Dobytkár ihneď po prepustení opäť zadržali.

Martina Kvietika z kauzy Dobytkár ihneď po prepustení opäť zadržali. „Bol zadržaný kvôli novému obvineniu zo skutku z roku 2017. Usvedčujú ho dvaja kajúcnici. Zrejme pôjde aj nový návrh na väzbu,“ povedal jeho advokát Dušan Ivan. Informoval o tom portál aktuality.sk.

, 11.03.2021 12:52, aktualizované: 15:05
debata (30)

Finančníka Martina Kvietika, obvineného počas policajnej akcie Dobytkár, prepustil Najvyšší súd (NS) SR z väzby na slobodu. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 3T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí o sťažnosti obvineného Martina Kvietika rozhodol tak, že zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu pracovisko Banská Bystrica (ŠTS) zo dňa 26. februára 2021 a obvineného prepustil z väzby na slobodu,“ objasnila Važanová.

„Som rád, že sa presadilo právo v tejto trestnej veci a súdy podľa môjho názoru pochopili, že dôvody kolúznej väzby u môjho klienta nie sú a my sme tvrdili, že nie sú od samého počiatku,“ zareagoval pre TASR obhajca Dušan Ivan.

ŠTS 8. februára zamietol prvú tohtoročnú žiadosť Martina Kvietika o prepustenie na slobodu. Následne NS SR vec vrátil ŠTS. V piatok mal ŠTS, pracovisko Banská Bystrica na návrh prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) rozhodovať o predĺžení jeho väzby do novembra tohto roku. TASR to potvrdil jeho obhajca Dušan Ivan. Väzbu Kvietikovi aj bývalému riaditeľovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jurajovi Kožuchovi ŠTS vlani v novembri predĺžil do 1. apríla.

Počas akcie Dobytkár Národná kriminálna agentúra (NAKA) do polovice júla 2020 obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur. Väzobne stíhajú sedem ľudí. Juraj Kožuch je od 4. februára na slobode po desiatich mesiacoch strávených vo väzbe.

30 debata chyba
Viac na túto tému: #Dobytkár #Martin Kvietik
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy