Podnikateľ Bödör, obvinený v kauze Dobytkár, ostáva vo väzbe

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör, obvinený v kauze Dobytkár, zostáva vo väzbe. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR, keď zamietol jeho sťažnosť voči uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica ako nedôvodnú. Zároveň mu predĺžil väzbu do 1. septembra 2021. Informovala o tom hovorkyňa NS Alexandra Važanová.

23.03.2021 16:28, aktualizované: 16:58
Norbert Bödör Foto:
Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör
debata

Najvyšší súd rozhodol, že vo väzbe zostane aj Milan K., ktorého pôvodne ŠTS prepustil na slobodu. „Senát 4T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí, na podklade sťažností prokurátora, ako aj obvinených, uznesenie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica z 15. marca 2021 zrušil vo vzťahu k obvinenému JUDr. Milanovi K. v celom rozsahu,“ spresnila Važanová.

Koncom januára NS SR zamietol sťažnosti obvineného podnikateľa Petra Kubu a Norberta Bödöra proti predĺženiu lehoty väzby do 1. apríla.

Počas akcie Dobytkár do polovice júla 2020 Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.

debata chyba
Viac na túto tému: #Norbert Bödör #kauza Dobytkár
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy