V marci mala doraziť ďalšia dodávka ruskej vakcíny, rezort zdravotníctva sa k tomu nechce vyjadrovať

V marci mala na Slovensko doraziť ďalšia dodávka ruskej vakcíny Sputnik V, nateraz však nie je jasné, či už prišla. Rezort zdravotníctva sa nechce k dodávkam vyjadrovať.

29.03.2021 14:27
Vakcína / Sputnik V / Foto:
Adenovírusová ruská vakcína Sputnik V
87

„Ministerstvo zdravotníctva bude informovať o ďalšom postupe v nadväznosti na to, ako sa oboznámi so závermi Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv,“ uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Ministerstvo na svojich pravidelných tlačových konferenciách tri týždne po sebe informovalo, že je aktuálne dodaných 200-tisíc vakcín Sputnik V, ďalších 200-tisíc malo prísť v marci. Počas poslednej tlačovej konferencie k aktuálnej epidemickej situácii rezort informoval o dodávkach ostatných vakcín, k ruskej vakcíne sa však už nevyjadroval.

Minister financií poverený riadením ministerstva zdravotníctva Eduard Heger minulý týždeň v piatok uviedol, že laboratórne výsledky ruskej vakcíny Sputnik V by mohli byť známe budúci týždeň. Viac sa však k ruskej vakcíne nevyjadroval, rezort chce výsledky prezentovať na samostatnej tlačovej konferencii.

Premiér Igor Matovič na začiatku mesiaca informoval, že v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov príde na Slovensko milión vakcín, teda pre pol milióna ľudí. Ako ďalej uviedol na tlačovej konferencii na Letisku Košice, následne v máji a júni má prísť ďalší milión vakcín.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
87 debata chyba
Viac na túto tému: #vakcína proti covidu #Sputnik V #ministerstvo zdravotníctva #koronavírus