Heger prisľúbil Zvolenskému povolenie súkromných modlitieb v kostoloch

Zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger (OĽaNO) prisľúbil predsedovi Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislavovi Zvolenskému, že predloží návrh, ktorým by bola garantovaná individuálna duchovná starostlivosť v kostoloch napriek zákazu vychádzania.

, 30.03.2021 11:51
Omša / Cirkev / Modlitba / Veriaci / Foto:
debata (16)

Ako ďalej informuje tlačová kancelária KBS, na pondelňajšom spoločnom stretnutí arcibiskup informoval ministra o problémoch, s ktorými sa veriaci stretávajú počas lockdownu. Podľa cirkvi dochádza kvôli chýbajúcej výnimke pre individuálnu pastoračnú službu opakovane k zatváraniu kostolov otvorených pre súkromnú modlitbu.

Heger podľa KBS takisto deklaroval, že sa pokúsi hľadať riešenie, aby sa pri dodržaní všetkých hygienických predpisov mohli čo najskôr obnoviť bohoslužby s účasťou veriacich.

Zvolenský už v nedeľu 28. marca skonštatoval, že dúfa, že aspoň individuálna pastorácia dostane na Slovensku čo najskôr legálnu garanciu a polícia prestane zatvárať kostoly otvorené pre súkromnú návštevu veriacich. Podľa arcibiskupa uviedol infektológ Vladimír Krčméry, že individuálnu pastoračnú službu pokladá za legitímnu a v tomto čase za potrebnú.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #Konferencia biskupov Slovenska #Stanislav Zvolenský #modlitby #Eduard Heger
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy