Remišová: Všetci v koalícii sa poučili z chýb a z tohto roka

07.04.2021 09:44
remišová
Veronika Remišová počas príchodu na rokovanie 1. schôdze vlády SR. Autor: ,

Všetci v koalícii sa poučili z chýb a z tohto roka. Pred prvým rokovaním novej vlády to uviedla vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).

Dodala, že atmosféra na rokovaní koaličnej rady v utorok 6. apríla bola konštruktívna.

„Myslím si, že všetci sme sa poučili z chýb a z tohto roka. Teraz je čas znova tvrdo pracovať,“ zhodnotila. Zároveň povedala, že pri aktualizácii COVID automatu sa dohodli, že ho budú pravidelne prehodnocovať, keďže sa situácia dynamicky mení. Situácia sa podľa nej zlepšuje, a preto by sa mohol daný automat prehodnotiť a tak by sa mohlo začať s uvoľňovaním jednotlivých opatrení. Prioritou by mali byť školy.

VIDEO: Matovič na otázky novinárov pred rokovaním novej vlády neodpovedal.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) pred rokovaním vlády povedal, že sa nesmie zabúdať na chyby a omyly, ktoré urobili. Tie by im mali pripomínať, prečo sú vo svojich funkciách. Želá si, aby to bolo lepšie vládnutie ako doteraz. „Ide o znovuzískanie dôvery občanov, pretože vládny program je dobrý a táto štvorkoalícia má silný mandát z predchádzajúcich volieb,“ zhodnotil.

Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) je veľmi nepravdepodobné, že by si hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina vymenili vo vláde post ministra práce. Uviedol to pred dnešným rokovaním vlády.

„Tam je dôležité, aby sa pokročilo v rámci hnutia Sme rodina. Stále opakujem to isté. Milan Krajniak bol vynikajúci minister,“ dodal Naď.

Post ministra práce, sociálnych vecí a rodiny ostal po rekonštrukcii vlády neobsadený. Rezort dočasne riadi minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina).

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

38 debata
Viac na túto tému: #vláda Eduarda Hegera #Veronika Remišová