Exšéfa zvláštnych činností Reháka prepustili na slobodu

Bývalý riaditeľ Úradu zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru Jozef Rehák, zadržaného v rámci decembrovej akcie Judáš, bude stíhaný na slobode. O jeho prepustení z väzby rozhodol Najvyšší súd na svojom neverejnom zasadnutí. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

14.04.2021 14:28
NAKA polícia zásah zatknutie judáš Foto: ,
NAKA počas akcie Judáš v decembri 2020.
debata (5)

„Senát Najvyššieho súdu 1T na dnešnom neverejnom zasadnutí vyhovel sťažnosti obvineného Jozefa R. Zrušil napadnuté rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku a obvineného prepustil z väzby na slobodu, pretože dôvod na ďalšie trvanie väzby pominul,“ objasnila ďalej TASR hovorkyňa.

Sudkyňa pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku na začiatku apríla zamietla žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu a neprijala písomný sľub obvineného. Obvinený a jeho obhajca Ľudovít Štanglovič podali voči rozhodnutiu sťažnosť.

Plavecký štvrtok František Bohm samovražda Böhm polícia Čítajte viac Druhý mŕtvy v kauze Judáš. Postup preskúma aj Lipšic

Reháka zadržali v rámci policajnej akcie Judáš na začiatku decembra 2020. Medzi obvinenými boli v tomto prípade bývalý prezident Policajného zboru (PZ) Milan Lučanský, bývalí predstavitelia Slovenskej informačnej služby (SIS) a aj bývalí vysokopostavení funkcionári PZ a finančnej správy. Obvinení boli z korupcie a jedna osoba aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Lučanský sa vo väzbe v ústave v Prešove pokúsil o samovraždu a 30. decembra zomrel. Voči nemu stíhanie zastavili.

Skupinu pôvodne ôsmich obvinených vrátane Reháka zobral do väzby sudca ŠTS 5. a 6. decembra 2020. Následne v januári jeho rozhodnutie potvrdil aj NS SR.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #NAKA #Judáš #Jozef Rehák