Smer chce na mimoriadnej schôdzi počuť odpovede k Sputniku či vakcinácii

Strana Smer podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, čo predseda strany Robert Fico avizoval už minulý týždeň. Okrem 26 poslancov strany Smer-SD sa pod návrh podpísali aj ďalší nezaradení poslanci.

14.04.2021 16:54
fico, smer Foto: ,
Robert Fico počas tlačovej besedy Smeru.
4

Ako uviedol Fico, táto schôdza má byť prvá ucelená o ochorení COVID-19. Po ročnom pôsobení vlády je podľa neho potrebné vykonať sumarizáciu a zároveň dostať odpovede na mnohé otázky, na ktoré vláda SR nevie alebo nechce odpovedať. „My predkladáme na rokovanie národnej rady samostatné uznesenie, kde chceme, aby sa na pôde národnej rady hovorilo o otázkach politickej a právnej zodpovednosti za takmer 11-tisíc obetí COVID-u. Budeme sa pýtať na zodpovednosť za iné (odvrátiteľné) úmrtia, napríklad z dôvodu kardiovaskulárnych či onkologických ochorení. Tretia veľká téma je zlyhanie vakcinačného programu, vrátane nákupu vakcíny Sputnik V,“ priblížil Fico.

Lengvarský Čítajte viac Lengvarský stále ráta so Sputnikom, zmluvu s Rusmi preverí

Podľa strany Smer-SD má verejnosť právo dozvedieť sa odpovede na zásadné otázky, ktoré sa dotýkajú každodenného života v súvislosti s pandémiou COVID-19 a jej dopadmi napríklad na zdravie, psychickú či sociálnu situáciu, stav slovenskej ekonomiky, stav verejných financií a využitie unikátnych prostriedkov z plánu obnovy a odolnosti EÚ či vakcinačných látok a potrebných liečiv pre zvládnutie pandémie.

očkovanie zvolen Čítajte viac Hospitalizovaných opäť výrazne ubudlo, obetí je už takmer 11-tisíc

VIDEO: Minister Lengvarský o Sputniku V a čo s ním

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Smer #Robert Fico #mimoriadna schôdza #koronavírus