NAKA vypočúva podnikateľa Katrinca ku kauze Očistec či Ficovi

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vypočúva podnikateľa Ivana Katrinca v prípade Očistec aj k Robertovi Ficovi a Zlatému Kľúčiku.

15.04.2021 14:14
ivan katrinec Foto: ,
Ivan Katrinec na zábere z januára 2020.
debata (13)

Informovala o tom televízia Joj na svojom spravodajskom webe Noviny.sk. Podnikateľ údajne v roku 2015 chodil po rôznych miestach a tvrdil, že má v rukách kompromitujúcu nahrávku predsedu strany Smer-SD Roberta Fica z hotelovej izby nitrianskeho hotela Zlatý Kľúčik.

Norbert Bödör Čítajte viac Bödör komunikoval s viacerými prominentnými politikmi, Danko kontakty s ním potvrdil

„Keďže sa o politické dianie v Smer-SD intenzívne zaujíma vplyvná nitrianska rodina podnikateľa Norberta Bödöra, mala snahu eliminovať hrozbu škandalizácie Fica. Norbert B. preto údajne rozbehol sledovanie Katrinca cez kriminalistov Finančnej správy, príslušníkov polície aj Slovenskej informačnej služby. O tom, ako sledovanie Katrinca na pokyn Bödöra prebiehalo, na polícii vypovedá kajúcnik Ľudovít Makó a ďalší svedok vyšetrovateľov Bernard Slobodník,“ informovala televízia Joj.

Pred výsluchom na NAKA vo štvrtok Ivan Katrinec pre televíziu Joj neuviedol, k čomu konkrétne ide vypovedať. Povedal len, že „je to k prípadu Očistec a niečo ohľadom Zlatého Kľúčika“. „To s nahrávkou je úplná blbosť. Idem prvýkrát vypovedať v Očistci a dúfam, že budem môcť povedať, čo chcem aj k osobe už bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. K eurofondom, na ktorých som robil. Ale počkajte na koniec výsluchu,“ povedal.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #NAKA #Norbert Bödör #hotel Zlatý Kľúčik
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy