Autodopravcovia hrozia pre nečinnosť štátu štrajkovou pohotovosťou

Autodopravcovia sú pripravení na štrajkovú pohotovosť v prípade, ak ministerstvo dopravy nezačne urýchlene riešiť ich problémy.

19.04.2021 09:27
debata (1)

Informovali o tom Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a asociácia Žltý Anjel, ktoré zároveň vyzvali svojich členov a dopravcov, aby zvýšili ceny za dopravu o 15 až 20 percent. Ako upozornil predseda UNAS Stanislav Skala, sú hlboko znepokojení nečinnosťou rezortu dopravy pri pomoci pre cestnú nákladnú dopravu a odťahové služby. Ako dodal, od prvej vlny pandémie COVID-19 poukazujú na skutočnosť, že ich členom v združení padli tržby, veľa dopravcov skrachovalo a dlhoročné spoločnosti museli prepustiť kvalitných ľudí, ktorí išli na úrad práce.

Ako zdôraznili Stanislav Skala a prezident asociácie Žltý Anjel Marián Urge, hoci sa prijal zákon o podpore pre cestnú dopravu, doteraz sa nič pre nich neurobilo. Aj preto UNAS a Žltý Anjel žiadajú od rezortu dopravy, aby s ich predstaviteľmi opäť rokoval „Ministerstvo dopravy dlhodobo podceňuje cestnú nákladnú dopravu, ktorá zabezpečujú zásobovanie fabrík, obchodov na Slovensku, ako aj odťahové služby, a výraznou mierou prispievajú svojimi daňami do štátneho rozpočtu,“ zdôraznil šéf UNAS, ktorý očakáva, že rezort dopravy sa bude znova snažiť znižovať náklady v doprave.

SR vláda 84. schôdza rokovanie BAX Čítajte viac Dočkajú sa autobusári i taxikári. Vláda schválila pomoc sektoru cestnej dopravy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Únia autodopravcov #UNAS #autodopravcovia