Polícia zaznamenala minulý týždeň 3219 porušení protipandemických opatrení

Minulý týždeň zaznamenali policajti 3219 porušení protipandemických opatrení. Napomenutím vybavili 509 prípadov a uložili 2245 pokút v celkovej výške 110 320 eur. V 92 prípadoch vec postúpili a v riešení je 38 prípadov. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

21.04.2021 15:47
debata (10)

„Policajti zistili 37 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény, päť prípadov porušenia zákazu otvorenia prevádzok, 916 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok, 2261 prípadov porušenia zákazu vychádzania,“ priblížila hovorkyňa.

Počas uplynulého týždňa bolo do služby velených takmer 19-tisíc policajtov a vojakov v rámci bežného aj zvýšeného výkonu služby. Počas jedného týždňa skontrolovali viac ako 78-tisíc osôb.

Od začiatku roka polícia eviduje v rámci kontrol opatrení celkovo 59 477 priestupkov a deliktov. Ako pripomenula Bárdyová, napriek uvoľneniu opatrení stále platí núdzový stav, preto polícia využíva počas výkonu kontrol všetky dostupné sily a prostriedky Policajného zboru, ale aj príslušníkov Ozbrojených síl SR.

„Počas kontrol sa zameriavame na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb (nákupné strediská, stanice, odberné miesta a podobne). Kontroly pokračujú aj na hraničných priechodoch a na vnútorných hraniciach so zlou, respektíve zhoršenou epidemiologickou situáciou,“ doplnila hovorkyňa. Polícia úzko spolupracuje aj s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva SR.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #koronavírus #Covid-19 #pandemické opatrenia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy