Heger sa zaregistroval v čakárni na očkovanie, mal by dostať AstraZenecu

Premiér Eduard Heger sa pripojil k vicepremiérke Veronike Remišovej a zaregistroval sa v čakárni na očkovanie.

25.04.2021 08:00
debata (35)

Podľa súčasných pravidiel, keď prídu na rad, by ich mali zaočkovať vakcínou AstraZeneca. Premiér zároveň v sobotu oslovil aj občanov, aby sa dali očkovať, lebo je to cesta ako „vyhrať v relatívne krátkom čase nad pandémiou“. Obidvaja boli v decembri, keď sa očkovali členovia vlády, v rovnakej situácii – mali ochorenie COVID-19 a tak sa nemohli očkovať. Ich kolegu Jaroslava Naďa zaočkovali vakcínou Pfizer, napriek tomu, že podľa veku by mal dostať vakcínu AstraZeneca.

ministerstva obrany Jaroslav Naď Čítajte viac Očkovanie Naďa Pfizerom vysvetľuje aj Lengvarský: Dokončila sa kampaň

Heger informoval o svojej registrácii v čakárni na sociálnej sieti a pripojil k tomu aj video. Dodal, že vakcína je sloboda.

Video

Očkovanie je v aktuálnej situácii najrýchlejšou cestou, ako nad pandémiou ochorenia COVID-19 zvíťaziť v relatívne krátkom čase. V sobotňajšom mimoriadnom príhovore v RTVS to uviedol predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Slovákov zároveň požiadal, aby možnosť vakcinácie využili.

„Pridajte sa aj vy k viac ako jednému miliónu ľudí – občanov Slovenskej republiky, ktorí sa už zaočkovať dali,“ vyzval Heger tých, ktorí sa na očkovanie už môžu prihlásiť, ale aj tých, na ktorých ešte len príde rad.

„Robíme to pre nás a je to najmä na nás a o nás,“ zdôraznil premiér a pripomenul, že v čase, keď sa pandémia začala, túžobne sa očakávala vakcína, ktorá umožní vrátiť život do normálnych koľají.

Heger verí, že sa zopakuje obdobie, keď Slovensku pomohlo pri prvej vlne pandémie spoločné úsilie. „To bola najlepšia možná voľba v takejto náročnej dobe,“ zdôraznil predseda vlády. Je presvedčený o tom, že opäť sa podarí spoločne pandémiu zvládnuť prostredníctvom vakcinácie, a to definitívne.

35 debata chyba
Viac na túto tému: #očkovanie #Eduard Heger