Gröhling: Budúci týždeň bude zlomový, cez 40 okresov otvára stredné školy

Budúci týždeň bude zlomový, pretože cez 40 okresov bude kompletne otvárať okrem materských škôl a celých základných škôl aj stredné školy. Po rokovaní vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

05.05.2021 17:22
Gröhling Foto: ,
Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) prichádza na rokovanie vlády 5. mája 2021.
debata (1)

Minister poznamenal, že na budúci týždeň budú na vláde rokovať o zákaze vychádzania. Poznamenal, že dlhodobo hovoria o tom, že by mal byť tento zákaz zrušený. „Pre mňa nemá zmysel, aby bol zákaz vychádzania v ružových okresoch, myslím si, že by sme to mali uvoľniť. Verím, že budúci týždeň príde k tomuto rozhodnutiu,“ povedal.

Vládny kabinet diskutoval počas rokovania aj o tom, že hlavný hygienik Ján Mikas a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) majú predpripraviť to, aké výhody budú mať zaočkovaní ľudia. Podľa ministra školstva pôjde o súbor návrhov. „Mali by sme opustiť od mantry testovania. Očkovanie je to, čo nás privedie k tomu reálnemu životu,“ povedal minister školstva. V priebehu budúceho týždňa má priniesť na rokovanie vlády minister zdravotníctva podľa Gröhlinga aj nový COVID automat.

Terasy Čítajte viac Od pondelka sa mení farba okresov. Už len dva sú bordové

VIDEO: Branislav Gröhling o Jurajovi Šeligovi, ktorý porušil zákaz vzchádzania

Video
šeliga Žitňanská Čítajte viac Šeliga so Žitňanskou porušili opatrenia. Vzdali sa svojich funkcií
1 debata chyba
Viac na túto tému: #stredné školy #Branislav Gröhling #koronavírus